Søknadspliktig tak over veranda/inngangspart?

Hei vi har en terrasse med en høyde fra bakkenivå på ca 2.30m. Over et inngangsparti til hybel. Vurderer å bygge tak over terrassen. Er det søknadspliktig? Takareal ca 15 kvm.

Svar:
HJer er vi i grenselandet vil jeg si-dere skriver ikke noe om hvilken type bolig/bygg det er snakk om men jeg antar det er en «vanlig» enebolig med hybel eller lignende. Plan-og bygningslovens §20-5 har flere unntak fra søknadsplikt, og dette kan nok komme inn under den- det er f.eks åpnet for unntak for vedboder, sykkelboder og lignende opptil 15kvm som henger i husveggen.

Mitt tipås:
Lag en enkel skisse med kartplassering, send skriftlig til kommunen og be om tilbakemeløding på¨at Dere mener den er unntatt søknadspliklt ihht Plan-og bygningslovens §20-5

Facebooktwittermail

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *